GRAPE FESTIVAL 11 - 12 Aug 2023 Letisko Trenčín Kúpiť lístky
EN
Easy Life

Easy Life (uk)

Sobota Suzuki Stage 21:45 - 22:45

Easy Life je kapelka z anglického Leicester-u, ktorá sa hudobne pohybuje niekde na rozmedzí indie popu a hip-hopu s prímesou R&B.

Skupinu v roku 2017 založil Murray Matravers (spev, synth, klávesy, trumpeta), ktorý zozbieral svojich podobne hudobne naladených kamošov - Oliver Cassidy (bicie, perkusie), Sam Hewitt (basa, saxofón, vokály), Lewis Berry (gitara), and Jordan Birtles (perkusie, klávesy). Obľubu u fanúšikov si získali hneď prvým singlom “Pockets”, ktorý si vďaka masívnej online podpore všimlo aj vydavateľstvo Island Records. Vydali im dve mixtapes, Creature Habits v 2018 a Spaceships v 2019. Nasledovalo debutové EP Junk Food z 2020, v BBC Sound of 2020 sa umiestnili na druhej priečke a hneď rok na to, v 2021, im vyšiel aj debutový album Life’s a Beach. 

Za svoju zatiaľ krátku kariéru okrem iného stihli turné po UK aj USA, boli headlinermi BBC Introducing stage na Glastonbury festivale a strihli si tiež vystúpenie v televíznej relácii Jimmy Kimmel Live! Predpovedáme, že majú pred sebou ešte omnoho viac!

Listen to our Spotify playlist