GRAPE FESTIVAL 12 - 13 Aug 2022 Letisko Trenčín Kúpiť lístky
EN
Sevdaliza

Sevdaliza (nl)

Piatok Orange Stage 21:25 - 22:25

Sevdaliza (Teherán, Irán) je speváčka, skladateľka, režisérka a skladateľka. Narodila sa v Iráne a žije v Holandsku, urobila dobrý dojem vďaka neustálemu vydávaniu audiovizuálnych zážitkov. Jej tvorba bola opísaná ako „žánrové ohýbanie“, pričom vychádza z rôznych žánrov vrátane elektroniky, punku, triphopu, grime a avantgardy.

Jej písanie, ovplyvnené väčšími romanopiscami, má filozofický charakter; témy ako rodová diverzifikácia a vnímanie emócií sú vždy prítomné. Vnútri sa harmonicky prelína mužská a ženská energia. Sevdaliza sa pohráva so simuláciou identít a fantázií, ktoré možno len ťažko odlíšiť od reality. Vytváranie sveta, kde je všetko možné. Pre Sevdalizu sa výraz prejavuje pri navrhovaní každého detailu zvuku a obrazu. Jej výtvory vzbudili celosvetovú pozornosť. Sama vydala svoje medzinárodne uznávané debutové EP „The Suspended Kid“ a následné „Children of Silk“. Obidve EP boli celosvetovo dobre prijaté medzinárodnou tlačou a fanúšikmi. Medzitým sa jej hudba synchronizovala na dráhe a na obrazovke pre film a televíziu. Minulý rok Sevdaliza debutovala s ISON LP. Vydanie tohto albumu bolo prijaté s chválou v podstate všetkými poprednými médiami na celom svete. Po vydaní albumu nasledovalo vypredané hlavné turné po Európe a USA. V roku 2018 sa Sevdaliza vydala na svoje prvé svetové turné. V tom istom roku Sevdaliza vydala prelomový vizuál Shahmaranu, ktorý dostal zo všetkých kútov zábavného priemyslu.

Od začiatku roku 2020 je svet v mimoriadne búrlivom stave. V týchto bezprecedentných časoch sa Sevdaliza rozhodla pokračovať v zdieľaní svojho posolstva pozitivity, nádeje a vytrvalosti so svojimi fanúšikmi. V roku 2020 Sevdaliza vydala svoj druhý album Shabrang a pokračovala v napredovaní svojím charakteristickým autonómnym spôsobom.

Listen to our Spotify playlist