GRAPE FESTIVAL GRAPE FESTIVAL 9. - 10. 8. 2024 • Letisko Trenčín 9. - 10. 8. 2024 • Letisko Trenčín
EN

Praktické informácie

Areál, otvorenie a kapacita

Grape festival 2023 sa koná 11. - 12. augusta 2023 na Letisku Trenčín. Vzhľadom na zmenu miesta konania sa môžu nasledujúce informácie v priebehu príprav festivalu mierne meniť. V piatok sa brány festivalu otvoria o 12:00 a zatvoria v nedeľu o 12:00. Kapacita areálu je 30 000 návštevníkov. V areáli sa nachádzajú toalety (aj splachovacie), cisterny s pitnou vodou, stánky s občerstvením, ako aj oddychové, športové a ďalšie zóny, ktoré ponúkajú možnosti ako tráviť čas a nabrať sily mimo koncertov. V areáli sa nenachádza detský kútik ani detská zóna.

Vstupenky & festivalové pásky

Na festival sú v predaji dva typy vstupeniek – štandardná vstupenka na dva dni a zľavnená vstupenka na dva dni pre ZŤP-S (zdravotne ťažko postihnutý+ sprievodca). Štandardná vstupenka nie je viazaná na meno a je prenosná. Pri ZŤP-S vstupenke je potrebné sa na mieste preukázať platným preukazom ZŤP-S; meno na preukaze musí korešpondovať s menom zadaným pri objednávke. ZŤP-S vstupenky sa dajú zakúpiť iba cez webovú stránku festivalu.

Pri príchode na festival obdrží návštevník na základe platnej vstupenky festivalovú pásku (náramok). Festivalová páska je neprenosná a nachádza sa na nej čip, ktorý slúži na monitorovanie počtu návštevníkov v areáli festivalu a stanového mestečka. Pre umožnenie vstupu a zotrvanie v areáli festivalu či stanového mestečka je návštevník povinný mať pásku na ruke po celý čas trvania festivalu.

Vstupenky predávame výlučne cez náš festivalový e-shop. Po vypredaní pred začiatkom festivalu už ďalšie vstupenky k dispozícii nebudú, ani na mieste. Deti do 12 rokov vrátane majú vstup na festival zdarma. Neplnoleté osoby majú vstup na festival povolený v sprievode zodpovednej dospelej osoby. Nekupujte si lístky mimo oficiálnych predajných miest, môžete naletieť podvodníkom a zakúpiť si falošnú vstupenku.

Stanovanie & stanové mestečko

Stanové mestečko sa nechádza hneď vedľa areálu a je s areálom prepojené viacerými bránami. Stanové mestečko sa otvára v piatok o 09:00 ráno. Stanovanie vo vlastnom stane v stanovom mestečku je v cene vstupenky, Súčasťou stanového mestečka sú sprchy, toalety, cisterny s pitnou vodou, recepcia a občerstvovací stan. Priestor na stanovanie je vyznačený páskami za účelom vytvorenia tzv. bezpečnostných únikových ciest. V stanovom mestečku sa nachádza stanovisko camp managera, a to pri prechode do areálu bližšie k parkovisku. V prípade otázok alebo pomoci ho neváhajte kontaktovať.

Návštevníci majú možnosť využiť tiež stanovanie v stanoch na prenájmoch (Tent inn & Bell tent). Tieto vás budú čakať na mieste už pripravené. Stany na prenájom sa nachádzajú v oddelených stanových mestečkách s vlastnou recepciou a zakúpiť si ich môžete v našom e-shope. Kapacita je obmedzená!

Parkovanie

Parkovisko sa otvára v piatok o 08:00 a je v prevádzke do nedele 14:00. Je umiestnené hneď vedľa hlavného vstupu na festival a stanového mestečka. Parkovné sa platí na mieste pri príjazde na festival. Parkovné je 25€ pre autá, 15€ pre motocykle, karavany s prípojom elektriny platia 99€. Parkovné platí na celý festivalový víkend, každé vozidlo je po zaplatení parkovného označené nálepkou. Podmienkou parkovania v sektore KARAVANY je iba to, že si nesmiete vedľa auta rozložiť stan. Okrem klasických karavanov a prívesov sú povolené aj dodávky.

Autobusom na Grape s dopravcom Slovaklines

Užite si plnohodnotný zážitok z festivalu bez starostí so šoférovaním a parkovaním. Vyhnite sa dopravným obmedzeniam v okolí Trenčína a odvezte sa pohodlne priamo pred brány festivalu a po skončení rovno domov. Autobusy vyrážajú z Bratislavy, Trnavy, Piešťan, Banskej Bytrice, Zvolena, Prievidze, Nitry a zo Serede. Autobus vás privezie až k bráne a v nedeľu odvezie spred hlavného pódia.
Lístok kúpiš TU: https://slovaklin.es/Grape

Kyvadlová doprava - časový rozpis

www.grapefestival.sk/storage/files/

kyvadlova_doprava.pdf

TAXI

Na festivale sú k dispozícii zazmluvnené taxíky označené festivalovým logom. Tieto taxíky premávajú za vopred určené a zverejnen festivalové ceny. Vzhľadom na niekoľko prípadov z minulosti upozorňujeme návštevníkov, že v prípade, že vám taxikár naúčtuje inú sumu, máte právo odmietnuť úhradu, prípadne nám následne konkrétneho taxikára nahlásiť (na základe ŠPZ, ideálne aj dokladom o zaplatenej sume). Na základe dôkazov bude taxikár vylúčený z festivalu. Cena taxíkov je jednotne 10 EUR. V prípade, že od vás taxikár bude pýtať viac, prosím nahláste nám to. 

Telefónne čísla:

0910 573 537

0903 113 100

0949 136 296

0940 268 269

0940 904 044

0911 908 300

0918 779 197

0944 401 954

0905 716 555

0948 288 288

0901 757 575

0914 123 123

0949 156 989

 

Cenník taxi do rôznych oblastí

Stanica - Grape 10 €

Grape - Plaváreň 10 €

Grape - Tesco 10 €

Grape - Centrum 10 €

 

Grape - Juh 10 €

Stanica - Opatovce (vchod) 40 €

Grape - Domov Mládeže 10 €

Grape - Penzión na Sihoti 10 €

Grape - Tr. Teplice (centrum) 25-30 €

Grape - Nemšová 25-30 €

Grape - Dubnica nad Váhom 30-35 €

Grape - Nová Dubnica 20-25 €

Grape - Zelená voda 30 €

Grape - Tr. Turná 12 €

Grape - Tr. Stankovce 15-17 €

Grape - Soblahov 15 €

Grape - Mníchová Lehota 15 €

 

Úschovňa

Vo festivalovom areáli je zriadená úschovňa batožín. Cez náš e-shop je možné si zakúpiť aj zamykaciu skrinku na cennosti Lock inn, v ktorej sa nachádzajú aj dve elektrické prípojky na nabitie telefónov. Do skrinky sa zmestí tiež štandardný laptop.

Nabíjanie telefónov a WIFI

V areáli sa nachádza Orange zóna s nabíjacími kockami, ďalší menší stan bude umiestnený v stanovom mestečku pri recepcii. Na mieste je tiež možné si požičať prenosné power-banky, power banky budú k dispozícií aj na stanovom mestečku Tent Inn. Pre návštevníkov je k dispozícii aj festivalová wifi; o všetko sa postará operátor Orange. Nabíjanie telefónov sa nachádza aj v stane SSE.

Alkoholické a nealkoholické nápoje

Do areálu nie je povolené vnášať akékoľvek skelené fľaše a nádoby, rovnako nie je povolené nosiť si do areálu a stanového mestečka vlastný alkohol. Na festivale je možnosť zakúpenia si dostatočného množstva nealkoholických aj alkoholických nápojov, rovnako cisterny s pitnou vodou slúžia na zabezpečenie si potrebného množstva tekutín na dodržanie pitného režimu

Zakázané predmety, psy & ďalšie pokyny

Na festival je zakázané vnášať zbrane, sklenené fľaše a nádoby, plechovky, dáždniky a iné nebezpečné predmety, toxické a omamné latky. Ďalej je zakázané fotografovanie (výnimkou sú osobné digitálne fotoaparáty a telefóny) a zhotovovanie audio-video záznamov v priebehu akcie. Strážna služba môže prevádzať osobné prehliadky pri vstupe do areálu. Festival sa koná za každého počasia, pokiaľ meteorologické podmienky objektívne neohrozujú priebeh podujatia a zdravie návštevníkov.

Vodiť psov do areálu je povolené, pokiaľ nejde o agresívne psy/plemená. Pes musí byť po celý čas pod kontrolou zodpovednej osoby, na vôdzke a ideálne aj s náhubkom. Festival je hlučný priestor plný ľudí a vnemov a pre väčšinu psíkov teda nepredstavuje práve príjemné prostredie. Preto vás prosíme, aby ste najskôr dôkladne zvážili, ako váš psík v podobných situáciách reaguje a či je naozaj potrebné ho na festival so sebou brať.

Hygiena

Chemické záchody sú rozmiestnené na viacerých stanovištiach vo festivalovom areáli aj v stanovom mestečku. Sprchy sa nachádzajú v stanovom mestečku spolu s cisternami s pitnou vodou, tie budú umiestnené aj v areáli festivalu. Pri chemických toaletách v priestore festivalu budú umiestnené umývadlá taktiež s pitnou vodou. Vedľa hlavného pódia sú keramické splachovacie záchody, rovnako pri Suzuki stagei.

O čistotu areálu sa počas festivalu stará zazmluvnená firma & festivaloví dobrovoľníci. Zbierajú odpad po koncertoch, dohliadajú na čistotu v gastronomickej časti a pod. Avšak, najdôležitejším článkom v udržiavaní čistoty v areáli ste vy sami – návštevníci. Prosíme, starajte sa ohľaduplne k sebe a svojmu okoliu, upratujte po sebe a odpadky vyhadzujte do smetných košov. V čistom a peknom areáli sa budeme cítiť príjemnejšie všetci.

Ekológia a separovanie odpadu

Na festivale sú k dispozícii smetné koše farebne rozlíšené podľa druhu odpadu. Budeme radi, ak svojou troškou prispejete k lepšej separácii odpadu na festivale. Obyvateľom stanového mestečka budú na vstupe taktiež distribuované vrecia na komunálny odpad a plasty. Prosíme, aby ste vrecia po naplnení zaviazali a odovzdali do zberných miest umiestnených vedľa chemických záchodov. Ďalšie vrecia si budete môcť vyzdvihnúť u camp manažéra.

Nápoje v nápojových centrách sú čapované do vratných pohárov, ktoré sú zálohované. V roku 2019 sme zaviedli tiež zálohované PET fľaše na víno, čím chceme motivovať návštevníkov, aby ich vracali a neskončili pohodené na zemi.

Od roku 2018 Grape festival nepoužíva OOH reklamu – billboardy, citylighty alebo plagáty už v uliciach nenájdete. Minimalizujeme náš negatívny dopad na životné prostredie a nechceme prispievať ani k vizuálnemu smogu v uliciach.

Prvá pomoc

Vedľa hlavného pódia sa nachádza stanovisko prvej pomoci, kde vás ošetria v prípade akútnych zranení či problémov. Váš stav zhodnotí kvalifikovaný zdravotný personál a v prípade potreby zabezpečí ošetrenie alebo prípadný prevoz do zdravotníckeho zariadenia. Prosíme návštevníkov, aby službu nezneužívali, napr. základné lieky na migrénu či bolesť hrdla si je potrebné zabezpečiť po vlastnej osi. Vo vážnych prípadoch a pri neschopnosti presunúť sa na stanovisko zdravotnej služby môžete kontaktovať camp manažéra, označeného člena SBS či iného pracovníka festivalu s vysielačkou, kt. vám zavolá zdravotnú pomoc.

FAQ

Platia mi na festival vstupenky z minulého roku?

Nevrátené vstupenky z ročníkov 2020 a 2021, ktoré sme nerealizovali z dôvodu pandémie COVID-19, zostávajú v platnosti na ročník 2022. Žiadosti o vrátenie vstupného sme akceptovali do 10. 12. 2021, aktuálne možnosť vrátenie vstupeniek nie je.

Na vstupenke je moje meno, no ja sa nakoniec nemôžem zúčastniť. Môžem ju posunúť ďalej?

Meno na vstupenke je záväzné v prípade zvýhodnených ZŤP-S vstupeniek, kedy musí korešpondovať s menom na preukaze oprávňujúcom na zľavu. Meno na bežných vstupenkách záväzné nie je, tieto lístky sú teda prenosné na iné osoby.

Môžem si na festival priniesť vlastné nápoje?

Návštevníci môžu vchádzať do festivalového areálu a stanového mestečka s vlastnými nealkoholickými nápojmi. Tieto nápoje však nesmú byť v sklenených fľašiach, tie v areáli ani v stanovom mestečku povolené nie sú. Vnášať do festivalových priestorov vlastné alkoholické nápoje povolené nie je.

Môžem si postaviť stan pri aute na parkovisku?

Nie, na stanovanie je vyhradené výlučne stanové mestečko. Stanovať na parkovisku povolené nie je z bezpečnostných a kapacitných dôvodov. Zákaz sa vzťahuje aj na stanovanie pri karavanoch.

Môžem si do stanového mestečka priniesť gril alebo vodnú fajku?

Nie, v stanovom mestečku aj v areáli festivalu je zakázané používať a zakladať otvorený oheň. Rovnako je zakázané vnášať do festivalovéh areálu sklenené predmety a nádoby.

Je možné si kúpiť parking vopred, prípadne si rezervovať miesto?

Nie, parkovné sa platí priamo na mieste pri príjazde. Rezervácia nie je potrebná, parkovacích miest je dostatok pre všetkých.

Môžem prísť do stanovacieho mestečka už vo štvrtok?

Áno, v prípade, že máš zakúpený lístok na štvrtkový program VATRA. Festival začína v piatok ráno a pre ostatných návštevníkov sa otvára až v piatok (cca 09:00 ráno) a parkovisko (08:00). Dovtedy prebiehajú v priestore prípravné práce a premáva ťažká technika.

Nachádzajú sa v areáli straty&nálezy?

Áno, ak ste našli stratenú vec alebo ste niečo stratili, straty&nálezy sa nachádzajú v úschovni.

Bude možné zakúpiť vstupenky na mieste, ak je festival vypredaný?

Nie, v prípade, že sa festival vypredá ešte pred začiatkom, ako je za posledné roky zvykom, na mieste už vstupenky k dispozícii nebudú. Platí to pre všetky typy vstupeniek, aj zľavnené ZŤP-S. Odporúčame vstupenky kupovať včas a nenechávať si to na poslednú chvíľu.

Musím mať vstupenku pri príchode na festival fyzicky pri sebe alebo stačí v mobile?

V prípade e-ticketov (vstupenka doručená na e-mail vo formáte pdf) stačí mať vstupenku pripravenú v mobile. V prípade fyzických lístkov (kartičiek), ktoré sú doručované kuriérom alebo poštou, je potrebné mať túto vstupenku fyzicky pri sebe. Odfotené vstupenky v mobiloch či iných elektronických zariadeniach neakceptujeme.

Listen to our Spotify playlist