GRAPE FESTIVAL 9 - 10 Aug 2019 Letisko Piešťany
EN

Piatok

Grape Stage

16:00 - 17:00 Black Honey (UK)
18:10 - 19:10 Welshly Arms (US)
20:20 - 21:20 Billy Barman (SK)
22:30 - 23:30 The Kooks (UK)
00:40 - 01:40 CHVRCHES (UK)

Suzuki Stage

17:05 - 18:05 Bad Karma Boy (SK)
19:15 - 20:15 Katarzia (SK)
21:25 - 22:10 IAMDDB (UK)
23:35 - 00:35 Dub FX (AU)
01:40 - 03:00 The Black Madonna (US)
03:00 - 05:00 Adriatique (CH)

Orange Stage

15:00 - 16:00 Luvver (SK)
17:05 - 18:05 Tolstoys (SK)
19:15 - 20:15 Tom Grennan (UK)
21:25 - 22:25 Algiers (US)
23:35 - 00:35 Farveblind (DK)
03:30 - 05:00 FVLCRVM (SK)

Red Bull Rapstorm stage

16:00 - 17:00 Indy & Wich + LA4 (CZ)
18:10 - 19:10 Hellwana (CZ)
20:20 - 21:20 Maniak & Black Angelika (CZ)
22:30 - 23:30 Ultrazvuk (SK)
00:40 - 01:40 Gleb (SK)
02:00 - 03:00 PSH (CZ)

365.bank stage

19:00 - 20:30 Red Meat Therapy (SK)
14:00 - 16:00 Lucas Nou (SK)
16:00 - 17:30 Anacle live (SK/AT/NL)
17:30 - 19:00 Sensoreal (SK)
20:30 - 22:00 Denes Toth (SK)
22:00 - 23:30 Imre Kiss (HU)
23:30 - 01:00 Philipp Straub (AT)
01:00 - 02:00 Henry Saiz & Band (ES)
02:00 - 04:00 Fur Coat (VE)
04:00 - 05:30 Toky (SK)
05:30 - 07:00 Galagha (SK)

Nay Stage

15:00 - 16:00 Gonsofus (RU/HU/SK)
19:15 - 20:05 Lannne (SK)
21:25 - 22:25 Diego (SK)
23:35 - 00:25 The Youniverse (SK)
01:45 - 03:00 Celé zle stage (SK)

Good Point Stage

22:30 - 01:00 Lixx (SK)
20:00 - 22:30 Clive (SK)
15:00 - 17:30 Inkwall (SK)
17:30 - 20:00 Gabanna & Ke3n (SK)
01:00 - 03:30 Akira (CZ)
 

Sobota

Grape Stage

12:00 - 13:00 Malalata (SK)
14:10 - 15:10 Le Payaco (SK)
16:20 - 17:20 Medial Banana (SK)
18:30 - 19:30 Para (SK)
20:40 - 21:40 Tove Lo (SE)
22:50 - 23:50 Rudimental live (UK)
01:00 - 02:15 Jon Hopkins live (UK)

Suzuki Stage

15:15 - 16:15 Walter Schnitzelsson (SK)
17:25 - 18:25 Korben Dallas (SK)
19:35 - 20:35 Puding Pani Elvisovej (SK)
21:45 - 22:45 The Vaccines (UK)
23:55 - 00:55 Kruder & Dorfmeister (AT)
02:00 - 03:30 Andy C (UK)
03:30 - 05:30 Aphrodite (UK)

Orange Stage

13:05 - 14:05 Lazer Viking (CZ)
11:00 - 12:00 Silné Reči (SK)
15:15 - 16:15 Samuel Hošek (SK)
17:25 - 18:25 Apre (UK)
19:35 - 20:35 Yeasayer (US)
21:45 - 22:45 Noisecut (SK)
00:05 - 00:45 Superorganism (UK)
02:15 - 04:00 Joyce Muniz (AT)
04:00 - 06:00 Jimmy Pé (SK)

Red Bull Rapstorm stage

12:00 - 13:00 Idea (CZ)
14:10 - 15:10 Rest & Dj Herby (CZ)
16:20 - 17:20 Martin Matys & Kenny Rough (CZ)
18:30 - 19:30 Boy Wonder (SK)
20:40 - 21:40 Paulie Garand & Kenny Rough (CZ)
22:50 - 23:50 Akta X showcase (SK/CZ)
01:00 - 02:00 Strapo (SK)
02:00 - 04:00 Hugo Hypetrain (SK)

365.bank stage

07:00 - 10:00 Alpha Hypnotica (SK)
10:00 - 12:00 Bizzare (SK)
12:00 - 13:30 Vesnu (SK)
13:30 - 15:30 PLUSplus (SK)
15:30 - 17:30 Popular Djs (SK)
17:30 - 19:00 Bad Mojo & Michael Priest (SK)
19:00 - 20:30 Tolo (HU)
20:30 - 22:00 Schwa (CZ)
22:00 - 23:30 Peter Makto & Gregory S (HU)
23:30 - 01:00 Max Cooper (UK)
02:30 - 04:30 Daniel Avery (UK)
04:30 - 06:00 Disordered Kind (SK/AT)
01:00 - 02:30 Tijana T (RS)

Nay Stage

11:00 - 12:00 Streetkom (SK)
13:00 - 14:00 Streetkom (SK)
15:15 - 16:05 52 Hertz Whale (SK)
17:25 - 18:15 Bert & Friends (CZ)
19:35 - 20:25 Don’t Trust Butterflies (SK)
21:45 - 22:35 Autumnist (SK)
23:55 - 00:45 Himalayan Dalai Lama (CZ)
02:00 - 03:00 Celé zle stage (SK)

Good Point Stage

01:00 - 03:30 Macio (CZ)
22:30 - 01:00 August Artiér (ES)
20:00 - 22:30 Paradiso Rhythm (SK)
14:00 - 17:00 Beatfoot (CZ)
17:00 - 20:00 M.A.N.D.Y. (DE)
 
Listen to our Spotify playlist